Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. den

1. 1. 2011

Devatenáctý den

Starší panička mi dnes oznámila, že prý brzy přijde Ježíšek a proto dnes zůstává doma. Jasan, že jsem měla radost, protože mladší panička zase brzy ráno odfrčela do práce a i když je páneček fajn, znáte to - čím víc páníčků okolo, tím víc možností, do koho se zakousnout - pardon, s kým si hrát.

A bylo veselo - ale jak komu. Nejdřív páníčci odjeli autem na nákup a my prý měli hlídat domeček. No nic moc, strejda rozdělil role - já prý měla hlídat dveře a Orsi bránu - a sám zalezl do Orsinčiny boudy, odkud prý bude na celou akci dohlížet a koordinovat ji. No spíš bych teda řekla, že spal.

Pak se páníčci vrátili a hned nás všechny tři vzali do parku. Jenže zrada - u tunýlku se páníček najednou zasekl, prý že mě musí jít ukázat kolegům v práci a nechal paničku s oběma dospěláky stát. Že to nebyl dobrý nápad, nám došlo hned jakmile se otočil a zavelel k pochodu. Strejda Sabar začal úplně šílet, že mu odcházím a panička ho vůbec nemohla udržet. Musím prásknout, že nakonec strejdu přivázala k zábradlí, protože prostě nebyl k udržení. Na to teta Orsi začala nejdřív kvílet a potom výt, tak ji panička přivázala preventivně taky a poodstoupila, že prý se k takovým komediantům ani nemůže hlásit. No já jsem šla jak svázaná, protože oba dospěláci vyváděli tak, že bych se nejraději hned vrátila k nim - jenže páneček mě nepustil a tak jsem musela s ním hezky na nádraží, kde jsem spořádaně zaštěkala na uvítanou, nechala se pohladit a taky jsem kousla jednoho pána, co mi bránil v cestě ke dveřím - no a pak konečně byli všichni spokojení a já mohla za pesanama. To bylo radosti, když jsme se vrátili, a jak si mě pane strejda s tetou hleděli, aby mě zase páneček někam neodvedl!

Odpoledne přijela mladší panička a vyrazila s námi tradičně ke cvičáku, načež mě vystěhovala k páníčkům se slovy, že zítra přijde Ježíšek a ona mu musí pomoct balit dárky. Takže z toho dedukuji, že ten Ježíšek asi opravdu něco přinese a my tedy něco dostaneme a ne jako když zlobím a panička řekne, že dostanu padáka a pak mi nic nedá a ještě mě vyhodí za dveře. Ale pozor - Ježíšek prý nosí jen hodným pejskům. Tak dneska teda zlobit nebudu. Preventivně.