Jdi na obsah Jdi na menu
 


11.-12. den

18. 12. 2010

Jedenáctý až dvanáctý den

Tyhle dva dny píšu dohromady ne proto, že by byl jeden jak druhý, ale proto, že měly společné naprosto katastrofální počasí. Ve středu sněžilo a sněžilo, až toho sněhu bylo tolik, že už ho nebylo ani kam odklízet. Páneček nejdříve půl hodiny shrnoval a zametal, abychom se vůbec dostali z domu, aby po sotva dvaceti minutách venku zkonstatoval, že jsem jak jedna veliká sněhová koule (ach to prachové peří!), vzal mě do náruče a zamířil zase k domovu, kde zase shrnoval a zametal.

V jednu přijely obě paničky a ta mladší nás hned vzala ke cvičáku (kam jinam, že?). Prý po včerejšku nechtěla riskovat park. No a tak jsme šli, ale všude byla taková spousta sněhu, že do něj zapadala už i Orsi, natož pak já s mýma malinkýma nožičkama. Domů jsem se vrátila úplně utahaná a obalená asi tak kilem sněhu (i když mě panička průběžně pucovala a v náručí jsem taky byla).

Po zbytek dne pak paničky na střídačku chodily odmetat sníh a mě už jenom vypouštěly na zahradu. Dospěláci pak sice šli ještě na večerní venčení, ale panička mě s sebou nevzala, že jsem přece jenom miminko a zahrada mi v tomto počasí musí stačit.

No jestli bylo hrozně ve středu, potom nevím, jak nazvat čtvrtek. To sice odjela do práce jen mladší panička, ale zase tam byla až do pozdního odpoledne! Starší panička  se mi to snažila vynahradit a brala mě dolů do stromovky a pak jsme všichni společně byli i v parku, ale já byla během chvíle zase jak sněžná princezna (to je hezké, že jo, jen kdyby ten sníh nebyl tak těžký), a to ze mě průběžně ty spousty sněhu ometali.

Odpoledne, když se potom vrátila mladší panička, jsem tak byla tolik unavená, že i panička usoudila, že další procházka nepřipadá do úvahy. I když jsem prý "drandila jako drak", hrály jsme si spolu jen doma - a taky se rozdávaly piškoty a panička prohlásila, že jsem moc šikovná a že už se těší, až spolu budeme chodit do psí školy. A to já se těším taky - a aby nám to těšení rychleji uběhlo, šly jsme obě brzy spinkat (nevím proč, ale panička mi tvrdí, že ji vůbec nenechám vyspinkat - tak proč nespí během dne, stejně jako já? Že by to v práci nešlo?).