Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 4. 2018 - jarní počasí přímo vybízí k výšlapům do přírody a my samozřejmě nemůžeme dělat, že jsme slepí a hluší - a tak výletujeme jak o život. ​ Minulý týden Čertův dub, nyní rybník Chobot a o víkendu nás čeká tradiční pochod ke dni Země v Chocni.

novinky.jpg1. 4. 2018 - Durri úspěšně absolvoval svod mladých

Ač je dnes onen pověstný apríl, žádná sranda tato akce nebyla. Když pominu skutečnost, že jsme při cestě tam opět zabloudili (ještě jednou a už si snad vážně pořídím tu navigaci), nemůžu už nezmínit velmi chladné a hlavně větrné počasí, které už snad mohl "vylepšit" jenom déšť (ale na ten díky bohu nedošlo), k tomu nekonečné čekání ve frontě na prohlídku zubů a pak na posouzení v kruhu... Durri, coby značně hyperaktivní jedinec, nesl bezdůvodné postávání jen velice těžce a jistě si dnešní den zapíše do svého diáře černým písmem, neboť nejen, že přišel na řadu jako úplně poslední, ale ještě jsme (konečně) do auta přidělali mříž a on tak nemohl trávit volné chvíle hopsáním z kufru na zadní sedadla (což je přece děsná sranda, že). Ale jinak musím konstatovat, že výsledné dojmy jsou jen pozitivní, protože nejen, že se prcek "otrkal", ale také se viděl se svojí lidskou i psí mamkou (lidská k němu projevovala mnohem více lásky a něhy), také s tetou Stejsí a sestřičkou Ronou (obě ho chtěly svorně zahryznout) a bráškou Nirem, který paradoxně coby chlap zaujal ke svému bratrovi mnohem vstřícnější postoj a oba se svorně a okamžitě zkamarádili. Mimochodem, právě mezi Durrim a Nirem jsme si před devíti měsíci vybírali, takže pro nás bylo úžasné vidět Nira zase naživo a musím říci, že jsme z něj byli vážně nadšení. No a protože i samotné posouzení nakonec nedopadlo nejhůř, protože i posuzující usoudili (shodně jako já), že je prcek ještě ve vývinu a bude se teprve dotvářet, tak musíme být s dneškem spokojení. Jediné, co mě opravdu mrzí, byl přístup jedné paní chovatelky, která v nekonečné frontě na kontrolu zubů v rámci shromažďování svých "oveček" bez slůvka omluvy přetahovala své odchovy ze zadních pozic na přední - myslím, že toto nebylo vůbec fér, tím spíše s ohledem na počasí. Na druhou stranu smekám před posuzujícími, kteří v té ukrutné zimě strávili téměř celý den a stále zůstali pozitivně naladění.

31. 3. 2018 - Speciální výstava Dětřichov

DE NIRO Moravia Traj (bráška Durriho) - VD2

URRI Acabo Czech (taťka Durriho) - V1

TARA CHELSEY Donnevara (mamka Durriho) - V1, CAC, vítěz speciální výstavy, BOB

Zase po delší době výstava, kde známka VD jen lítala vzduchem, proto bráška vůbec nemusí smutnit, že dopadla i na něj. O to více hrdí jsme na Durriho rodiče, zejména na mamku, která po loňské klubové výstavě opanovala i letošní speciální výstavu. Leni, obrovská gratulace!!! A samozřejmě zdravíme i taťku do České Třebové a brášku na Moravu!

24. 3. 2018 - Dogtrekking "Po stopách Toulovce"

Okurková sezóna u nás pozvolna končí a konečně se začíná dít i něco, co stojí za zaznamenání na těchto stránkách. Jako první vybočila z bran všednosti Cira, která se v sobotu s mojí maličkostí zúčastnila svého prvního dogtrekkingu. Kvůli jejímu onemocnění páteře jsme vyrazily jen na štěněcí trasu, dlouhou cca 23 km a dobře jsme udělaly, protože problémy se zády se zhruba v půli trasy objevily - díky bohu ne u Ciry, ale u mě, neboť těžký batoh (s povinnou výbavou) společně se zvlněným terénem mi naplno ukázaly, jak mizerně na tom se svou fyzičkou jsem. Ale to hlavní - do cíle jsme došly za 4,5 hodiny, a to jsem po cestě fotila, poskytovala rozhovory domorodcům (Cira se i v 7 letech stále líbí) a taky se 2x ztratila ...  Popravdě, pro mě bylo největším vítězstvím už to, že jsme vůbec našly start (už jsem pochopila, na co si lidi pořizují do auta navigaci) a že byla Cira z procházky nadšená. A hlavně - zdravotně ji zvládla v naprosté pohodě, což potvrdil i následující den, kdy chtěla vyrazit znovu.

 

Tento dogtrekking mi také umožnil prohlédnout si zatím asi dva největší stromy, co jsem kdy viděla, viz foto níže:

dogtrekking.jpg

3.-4. 2. 2018 - MVP Brno, třída dorostu

DE NIRO Moravia Traj - VN 1, VN2

Další gratulace našemu chlupatému bráškovi!!!

13. 1. 2018 - NVP (Hanácká) Brno, třída dorostu

DE NIRO Moravia Traj - VN1

Moc gratulujeme bráškovi ke skvělé výstavní premiéře a přejeme hodně dalších úspěchů!

1. 1. 2018 - jarní počasí zve k vycházkám a tak jsme ani my neodolali a s Cirou a Durrim vyrazili na výšlap k Čertovu dubu. Zhruba 10km trasu jsme zvládli za hodinu a tři čtvrtě, a to jsme rozhodně nikam nespěchali, kochali se, čuchali, fotili (rozpis, kdo se jaké činnosti věnoval, snad není nutný:-)), no zkrátka prováděli vše, co má plnohodnotná procházka zahrnovat. Durri je stejný aktivista jako kdysi Cira a tak moc doufám, že se konečně dočkám a získám v prckovi parťáka na dogtrekking.

 

2018_01_01_1.jpg

 A samozřejmě, novinky z roku 2017 byly přesunuty do archívu.