Jdi na obsah Jdi na menu
 


3 DURRI Moravia Traj

29. 7. 2017

DURRI MORAVIA TRAJ

(moje naděje do budoucna)

I. ZÁKLADNÍ ÚDAJEhlava.jpg

pohlaví: pes
datum narození: 17. 5. 2017
výška: 65 cm
váha: 33,5 kg (zatím)
srst: krátká
HD, ED v roce 2018
MDR1 +/+ (po rodičích)
DM v roce 2018

 

II. RODOKMEN

 matka: Tara Chelsey Donnevara
  58,5 cm, HD A, ED 0, MDR1 +/+, krátká srst
 

výstavy: C.I.B., šampion ČR a SK, junior šampion ČR a SK, český grandšampion, klubový šampion ČR, klubový grandšampion ČR, šampion ČMKU, Klubový vítěz, Vítěz speciální výstavy, Národní vítěz, 7x BOB, BIS na krajské výstavě, BIG II., BIG IV, ...

  zkoušky: ZM, ZVV1, BH, FPr1, SPr1, IPO-VO (97/93/91), IPO1
   
otec: Urri Acabo Czech
  64 cm, HD A, ED 0, MDR1 +/+, DM N/N, krátká srst
  výstavy: CAC, res. CAC na klubových výstavách, výborný
  zkoušky: ZZO, ZM, BH
   

Durri pochází z pěti sourozenců, z toho jediný dlouhosrstý bráška De Niro se zabydlel v chovatelské stanici Meroxen, ostatní 2 krátkosrstí bráchové se taktéž rozjeli ke psím parťákům, krátkosrstá sestřička Dirona zůstala u mamky. Svod mladých dosud z tohoto vrhu absolvovali Durri a De Niro.

Na adresu rodičů mohu uvést pouze jediné - pro mě srdeční záležitost, protože Durri je díky nim příbuzný na oba mé psy - "zakladatele". Jeho mamka Chelsey je neteří mojí milované Orsi, dcerou megastar českého chovu, fenečky Genny Lee Donnevara. Sama svou mamku dokonce předčila, protože jako první bílá ovčanda u nás získala výstavní titul C.I.B. (dříve interšampion). Navíc Chelsey není jen krásná (to má po mamce i tetě:-)), ale taky jí to bezvadně cvičí (to už teda ale určitě po tetě nemá:-)), což dokládají i složené zkoušky ZVV1 či IPO1. No a taťka Urri, to je pro změnu bratranec mého jedinečného Sabara. Urri je zatím mladý pes, ale i tak se připravuje na tříoddílové zkoušky. Geny na to určitě má, protože jeho strýc Akim King z Ranče Montara složil jako první bělouš u nás zkoušku IPO3, teta Banji Star se stala nositelkou titulu Mistr ve výkonu a opakovaně získala i titul Makáč roku, teta Cassey Star se rovněž věnovala všestrannosti, což dokládá zkouška IPO2 a vlohy pro stopy jednoznačně dokládá teta Cookie Star se složenou zkouškou FH2. Navíc všichni jmenovaní byli výborně hodnocení i při výstavách a jsou držiteli různých výstavních titulů vč. šampionátů. Čili je vidět, že základ po rodičích získal Durri nadmíru kvalitní. Sama jsem zvědavá, co si z něj přebere a jakým směrem se nakonec budeme ubírat. Ro

2018_08_04_5.jpgIII. VZHLED

Zatím ještě junior, takové ušaté nohaté nic :-)

Pigment: černé pysky a nos, šedá kůže, středně hnědé oko, světlé drápky   

Chrup: plný, skus nůžkový

vleze.jpg

IV. POVAHA

Velmi temperamentní a vytrvalý, dokonce aspiruje na hyperaktivitu naší Ciry, ale hlavně - je to prostě chlap, no (co si my holky budeme povídat, chlapi prostě řeší věci, které by nás ani nenapadly). Je to veliký závislák na své smečce a zejména na Ciře, se kterou dokáže dovádět celé hodiny; za to strejda Sabar se u Durriho těší doslova náboženské úctě, protože mezi námi - rozházet si to u cca 43kg hory svalů by asi nebylo úplně ono. :-)

Jinak je Durri učiněná reklama na hlad, nebo spíš na žravost, protože hlady u nás samozřejmě netrpí; přesto je to zatím suverénně největší kyselina, jakou jsem kdy ve smečce měla.

Ve vztahu k cizím lidem prochází Durri momentálně stádiem z extrémně přátelského psa na odtažitého a tak čekáme, jak se situace vyvine. A co se týče ostatních psů, tak Durri štěká na vše, co se hýbe (a dle zpráv od chovatelky to tak má celý vrh D:-)). Durri ale určitě není žádný rváč, byť díky škole naší Ciry nebude mít v budoucnu ani ten nejmenší problém zjednat si patřičný respekt (popravdě, běda každému, kdo ho naštve, protože Cira dovedla původně Orsinu bojovou taktiku k naprosté dokonalosti).

S přehledem zvládá Durri cestování autem a neřeší žádné nenadálé zvuky, ať jde o rachot vlaků nad hlavou, když jsme v podchodu, nebo cvičení na střelnici za městem či prachobyčejné hromy a blesky. Stejně tak mu nedělá žádné potíže ani zdolávání různých lávek a mostů bez ohledu na to, jak vysoko nad zemí se díky nim nachází.

bh.jpgV. CHOVATELSTVÍ

1.4.2018: splněn svod mladých: výška 65 cm, povaha klidná (spíše k smrti znuděn:-), kód Ia/C7,E3,H0+3,CH1,K4,P8,W3,X6/I

vstoje.jpgVI. ZKOUŠKY, ZÁVODY

Zkoušky:

22.7.2018 ZZO 55 b. (60) výborně
30.6.2018 ZOP 87 b. (100) velmi dobře
8.5.2018 OB-Z 224 b. (320) velmi dobře

Závody:

23.6.2018 Choceňský obranářský závod, Choceň ZZO 57 b. (60) 2. místo
17.6.2018 Jarní závod OB, Č.Třebová-Javorka OB-Z 279,5 b.(320) 2. místo
9.6.2018 Memoriál J.Křiklavy, Vysoké Mýto ZZO 58 b. (60) 2. místo
2.6.2018 Kostelecký závod, Kostelec nad Orlicí ZZO 55 b. (60) 3. místo
8.5.2018 O Heřmanův pohár, Heřmanův Městec OB-Z 224 b.(320) 6. místo

p6020171.jpgVII. PÁR SLOV PANIČKY...

Panička přidá, až je nalezne - zatím mi Durri jen "vyráží dech".