Jdi na obsah Jdi na menu
 


2015

31. 7. 2016

2. 5. 2015 - dnes by se naše Orsi dožila 14 let

30. 4. 2015 - na den přesně po třech týdnech podstoupila naše kočičí princezna Arči další operaci, při které jí byl odstraněn již druhý, tentokrát zhruba 5cm nádor z mléčné žlázy. Přitom ještě při vytahování stehů po první operaci po něm nebylo ani památky... Tak čekáme na výsledky histologie a modlíme se, aby se vše v dobré obrátilo a tato operace byla už opravdu poslední.

13. 4. 2015 - tak to máme černé na bílém  - nebo teda vlastně bílé na černém, protože jsou to rentgenové snímky, které s definitivní platností končí aktivní sportovní kariéru naší Ciry. Ze dvou variant, které mi pan doktor nabídl, a sice dál cvičit, ale pod trvalou medikací anebo nasadit klidový režim bez léků, jsem se samozřejmě rozhodla pro to druhé, což v praxi znamená, že končíme s veškerými tréninky poslušnosti a obedience - a taky s plány na naši účast v dogtrekkingu či byť jen s dlouhými výšlapy do přírody... Tohle je fakt kruté... hlavně vůči hyperaktivní Ciře, která nechápe, proč najednou na balónky či klacky reaguji se slzami v očích...

12. 4. 2015 - jak mizerně ten letošní rok začal, tak také i pokračuje. Ve čtvrtek 9. 4. 2015 musela podstoupit naše kočičí princezna, teprve 6měsíční Arči, těžkou operaci, při které jí byla odstraněna cysta na vaječníku a nádor z mléčné žlázy. Velezkušená paní doktorka prohlásila, že tak obrovskou cystu u kočky ještě nikdy neviděla, přičemž nádor byl ještě větší - těžko říci, kde se něco tak velikého vzalo v drobounkém tělíčku sotva odrostlého kotěte, ale faktem je, že to "vyrašilo" za necelé tři týdny. A raději ani nedomýšlet, jak by to dopadlo, kdybychom přišli na veterinu byť jen o týden později...

Jenže to není jen Arči, kdo má zásadní trable se zdravím. Tento týden zaměstnal naši kliniku také Sabar, s akutním zánětem břicha, kvůli kterému se dva dny nevyspal ani on, ani my. Tomu však léčba díky bohu zabrala a teď už je to zase ten veselý a věčně loudící pesan.

Ale ani to v našem podání nestačí. Bohužel návštěvy veteriny se týkají i Ciry, kterou zítra čeká rentgen a speciální vyšetření ortopedem. A existuje velmi reálná možnost, že petrovický závod z minulého týdne byl tím posledním, který moje "malá Rakušanka" ve svém životě absolvovala...

5. 4. 2015 - Velikonoční zápolení obedience, Petrovice n. Orlicí, kat. OB2

Snowpatrols Cira - 2. místo (194,5 bodu)

V Petrovicích máme 2. místa nejspíše předplacená, ale pro mě je rozhodující složení zkoušky, a to se podařilo. I když tentokrát mě Cira vysloveně "školila" - nejspíš ji v dlouhé pauze mezi závody instruoval Sabar, protože chvílemi jsem měla pocit, že jsem na place spíš s ním než s mojí poslušnou Rakušankou. Za to diváci byli nadmíru spokojení, takové oživení v jinak precizních poslušnostech nejspíš nečekali - no popravdě ani já ne. Pro vás, co jste v Petrovicích nebyli, jen stručné nastínění - např. při aportu dřívka se Cira v půli cesty ke mně zastavila, vyplivla ho, asi minutu se usilovně drbala na obojku (kovový obojek při línání, ach jo), poté dřívko zase zvedla a vzorně mi ho donesla. Nebo při aportu činky přes překážku aport sice přinesla, ale přede mnou ho vyplivla a začala s ním kutálet po zemi (páč je zvyklá na činku s hranami a s tou koulet nejde, tak si to teď musela vynahradit). Anebo chůze u nohy, jinak velmi pěkná, kdy na samém začátku se mi Cira snažila naznačit, že jdu špatným směrem.:-) No prostě zážitků kupa a tak to asi má být.

4. 4. 2015 - na speciální výstavě BŠO ve Svojanově získala Sabarova sestra Imogen Sissi titul Best of Veteran (nejlepší veterán)! Moc gratulujeme!!!

2. 4. 2015 - dnes slaví své 9. narozeniny Ciry maminka, fenečka Princess Pyry AKBO-Parchovany. Vše nejlepší přejeme do Rakouska!

8. 1. 2015 - Elinor Orsi Donnevara dnes přešla přes Duhový most

Stále ještě v naprostém šoku a přes vodopád slz tímto oznamuji světu, že dnes v půl deváté večer navždy usnula moje psí královna, fenečka Elinor Orsi Donnevara. Dožila se úctyhodného věku 13 let, 8 měsíců a 6 dnů; její odchod však byl nečekaný, náhlý a představoval ztělesnění mých nejhorších nočních můr. Ještě v 2,5 hodiny předtím Orsi spokojeně baštila svůj příděl pamlsků, v osm však začala náhle naříkat a doslova před očima se rozšiřující bříško mě nenechalo na pochybách, co se děje. Navzdory silnému náledí a autu omrzlému tak, že jsem se do něj ani nemohla dostat, jsme byli již za 4 minuty na veterině, kde samotný šéf kliniky potvrdil strašlivou diagnózu - torze žaludku. Její průběh byl však tak extrémně rychlý a Orsi již tolik trpěla, že jsme se rozhodli její bolest ukončit...

V Orsi odešlo ztělesnění všeho, co jsem kdy od bílého ovčáka očekávala. Byla to mimořádná fena jak vzhledem, tak i svou povahou a v naší smečce byla doslova uctívána. Neměla lehký život, vždyť jsme byli její třetí páníčci, ale snažili jsme se věnovat jí tolik času, energie a hlavně lásky, kolik jsme jen byli schopni. I proto doufáme, že tam v zemi za Duhovým mostem na nás bude vzpomínat v dobrém.

Orsinko, děkuji ti za všechny ty roky, které jsem s tebou mohla strávit a prosím, dávejte tam ve svém novém působišti pozor na Matýska.

4. 1. 2015 - novinky z loňského roku byly přesunuty do složky Archiv. Dovoluji si vyjádřit svou víru v to, že letošní "novinky" budou mít podobu podstatně delšího článku. Teoreticky by se na tom měla podepsat i skutečnost, že od 1. 1. 2015 jsme po roční pauze opět členy ZKO, tentokrát ale ve Vysokém Mýtě, které je nám přece jenom bližší (myšleno co se týče vzdálenosti).

Zatím došlo na těchto stránkách k aktualizaci složky O nás, kde se mj. dočtete i o těch dvou pruhovaných raubířích, co Ciře vynahrazují její vlastní potomstvo.

Také sdělujeme, že v Rakousku jsou stále ještě volná štěňátka po sestře naší Ciry, fenečce Chile a Derinovi Nubika. Máte-li zájem, neváhejte se obrátit buď na paní chovatelku (viz Link) nebo na mě.