Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014

4. 1. 2015

pf2015_cj.jpg

 

31. 12. 2014 - aktualizována celá sekce O nás

6. 12. 2014 - Ciry mamince Pyry se včera narodila poslední štěňátka: 4 pejsci a jedna fenečka. Navzdory pokročilejšímu věku se mamince skvěle daří. MOC gratulujeme, tentokrát opět do Rakouska!!!

5. 12. 2014 - Cira je podruhé teta! Bráškovi Casperovi a mamince Angry Brigards Tasmanien Devil se dnes narodila první štěňátka: 4 fenečky a 1 pejsek. Veliká gratulace letí tentokrát pro změnu do Finska!!!

4. 12. 2014 - Cira je poprvé teta! Fenečce Chile, sestře naší Ciry, se dnes narodila první štěňátka. 5 fenek a 5 pejsků!!! Hrdým otcem je český pes Derin Nubika. Obrovská gratulace do Rakouska!!!

23. 11. 2014 - Mikulášský závod obedience, Petrovice n. Orlicí, kat. OB2petrovice.jpg

Snowpatrols Cira - 2. místo (257,5 bodu)

Přesně po roční pauze (loni jsme petrovickým závodem zakončily sezónu) se Cira vrátila do závodního prostředí. Po 3/4 roce trvajících zdravotních problémech, kdy prostě nebylo možné s Cirou vůbec trénovat; pouhé 2 měsíce po těžké operaci, která díky bohu zmíněné zdravotní problémy vyřešila; po pouhých třech trénincích během posledních dvou týdnů (neb do té doby jsme ctily rekonvalescenci neboli pooperační nicnedělání); tak přesně po těchto všech okolnostech Cira nastoupila na plac - a hned získala 2. místo!

Ale to není všechno! Od první příčky nás dělilo 0,5 bodu, což v obedienci není vůbec nic!!!

Ale ani to ještě není všechno! Navzdory všemu výše uvedenému Cira zvládla všechny cviky, "nechytly" jsme žádnou nulu!!!

Ale to nejlepší teprve přijde! Dnešní výkon, tj. dosažená hranice 257,5 bodu znamená, že Cira složila zkoušku OB2 na známku VÝBORNÁ!!!!!!!!!

Nenapadá mě, co víc dodat. Jsem z toho úplně paf, strašně moc děkuji paní rozhodčí a paní stewardce a samozřejmě všem pořadatelům - a ze všeho nejvíc MVDr. Müllerovi za to, že Ciru "postavil na nohy" a samozřejmě i mojí malé Rakušance za to, že díky ní můžu prožívat takovéhle chvíle.

17. 11. 2014 - aktualizace sice poněkud vázne, ale jinak se kupa věcí podařila, no posuďte sami:

- Cira je po tři čtvrtě roku trvajících zdravotních problémech konečně v pořádku!!!!!!!!

- Ciry maminka Pyry je březí a kolem 2. 12. 2014 se jí narodí poslední štěňátka - noví bratříčci a sestřičky naší Ciry!!!

- Ciry sestra Chila je taktéž březí a kolem 7. 12. 2014 se jí narodí pro změnu první štěňátka - Cira se stane tetou!!!

- Ciry brácha Casper taktéž v roli budoucího taťky obstál a tak se počátkem prosince i jemu narodí první potomci - takže Cira bude dvojnásobnou tetou!!!

8. 10. 2014 - sice je venku podzim, ale v rodině vrhu "C" Snowpatrols to vypadá spíš na jaro. No posuďte sami:

2.10.2014 byla nakrytá fenečka Princess Pyry AKBO-Parchovany, maminka mojí Ciry. Pokud se vše zadaří, měla by se její poslední štěňátka narodit - stejně jako v případě vrhu "C" - po francouzském taťkovi!

2.10.2014, tedy téhož dne, jen o x-set kilometrů severněji, nakryl pejsek Curious Casper, bráška naší Ciry, fenečku Angry Brigards Devil. Snad vše vyjde a Nukovi (jak jej volá jeho panička) se narodí první potomci!

7.10.2014 byla nakrytá fenečka Chila, sestřička naší Ciry, a to českým psem Derinem Nubika. Také pro Chilu by, v případě úspěchu, šlo o první potomky.

Je ironií osudu, že právě v tomto období proběhla operace, která s konečnou platností pohřbila veškeré vyhlídky na potomstvo po naší Ciře. Máte-li však někdo zájem o štěňátko z mimořádně kvalitní linie, kterou "Céčka" Snowpatrols představují, můžete díky Chile a Nukovi směle vybírat.

5. 10. 2014 - Snowpatrols Cira slaví 4. narozeniny!!!

Moje "malá Rakušanka" už definitivně překročila hranici dětství a mládí. Teď už je z ní fakticky velká holka - akorát jí to nějak nedochází, takže řádí stále jako za štěněcích dob. Teda, zaplať pánbůh (a MVDr. Müllerovi), že už zase řádí... Doufejme, že jí to už vydrží navždy (nebo aspoň do důchodu:-)).

Tradiční dar - věnec buřtů - se tentokrát nekonal, s ohledem na extrémní žravost naší slečny by to mohlo vést i k nepříjemným zdravotním komplikacím. Ale mňamek dostala i tak dost.

cirabez-nazvu1.jpg

3. 10. 2014 - dnes si připomínáme smutné výročí: už jsou to tři roky, co nám krutý osud (nebo spíš spoluobčan) navždy vzal našeho milovaného Matýska. Pořád moc vzpomínáme!

27. 9. 2014 - konečně proběhla aktualizace klubového žebříčku, co se výkonu týče. Cira díky vynechané sezóně vypadla z TOP10 - momentálně je 11., mimochodem jediná mezi čelem tabulky, která nemá žádné body z mistrovství (tj. trojnásobek standardních bodů za účast). Pro mě je však mnohem důležitější, že už s ní zase lomcuje hyperaktivita a tak MOC doufám, že po pondělní kontrole budeme moci pomaličku polehoučku začít zase s pohybem. Ale tréninky, ty nám díky rozsáhlému operačnímu zákroku, ještě hodně dlouho hrozit nebudou.

20. 9. 2014 - Cira se zotavuje po těžké operaci, kterou podstoupila před třemi dny, ale vzhledem k tomu, že už ji zase zajímají kočičky, kačeny, včely a všechny další podobné bytosti, které je - alespoň podle jejího názoru - nutno adoptovat (nebo sežrat), je zatím rekonvalescence na dobré cestě. Můj obrovský dík a hluboká poklona panu doktorovi MVDr. Müllerovi z naší veterinární kliniky!!!

Jinak jak jsem zjistila, tip na Makáče roku mi nevyšel - tak snad se Alley dočká alespoň za rok.

31. 7. 2014 - skončila klubová sezóna 2013/2014, ale letos poprvé po dlouhé době budete naše jména hledat ve výsledkové listině soutěže o Makáče roku marně. K našim bezmála 400 bodům ještě z loňského roku jsme letos žádné další nepřidali - a hlavně NEMOHLI přidat. Od března pronásledují Ciru tak vážné zdravotní problémy, že prostě nebylo možné vyrazit s ní na žádný závod ani zkoušku - ba co víc, nebylo možné s ní ani trénovat! A tento trend bude ještě pokračovat po celý zbytek letošního roku, neboť s největší pravděpodobností Cira podstoupí na podzim operaci. Ta by (snad) měla její problémy definitivně vyřešit, což je samozřejmě to nejdůležitější. Co bude pak, tedy kdy a zda vůbec se ještě do prostředí sportovní kynologie vrátíme, je v tuto chvíli ve hvězdách - a pro mě zcela nepodstatné.

Předem na tomto místě gratuluji všem, kteří se v soutěži o Makáče roku umístí - očekávám vítězství fenky Alley ze Zemanské tvrze (jediná fena BŠO s IPO3!!!), tak jsem zvědavá, zda mi můj tip vyjde. A samozřejmě zdravím i Evču s Banji a Breny, stabilní to duo na předních příčkách. A všem umístěným, ale i neumístěným především přeji, aby nemuseli nikdy řešit taková dilemata, jako já letos.

 30. 5. 2014 - Idefix Sabar of Kim's dream slaví 9. narozeniny!!!!

Sabar, moje psí láska největší, který byl a vždycky bude pro mě číslo 1 (páč byl první a v tom už ho fakticky nikdo nepředběhne), oslavil neuvěřitelné 9. narozeniny! Ač na to nevypadá (díky bohu!), zařadil už se definitivně mezi psí důchodce. Ale velmi akční důchodce - stále velmi impozantní, majestátní, při obraně smečky razantní a nekompromisní, při zkoumání spoluobčanů (hlavně slečen v sukních) mile zvědavý až dotěrný... a hlavně stále vesele a bez jakýchkoli problémů běhající hafan... tak moc doufám, že mu tato energie a mladost vydrží ještě hóooodně dlouho.

5. 5. 2014 - dnes by své, teprve 5. narozeniny oslavil můj milovaný kocourek Matýsek. Bohužel je už slaví za duhovým mostem...

2. 5. 2014 - Elinor Orsi Donnevara slaví 13. narozeniny!!!!

Moje milovaná psí královna, ztělesnění všech mých snů o bílém ovčákovi, dnes oslavila své již 13. narozeniny!!! Věk si sice už pomalu vybírá svou daň, Orsinka je už prakticky slepá, avšak stále ještě dojde na rybníčky a zpátky - 6 km v kuse!!! Navíc chuť do pochodování ani do jídla ji nikterak neopouští... tak doufáme a moc věříme, že jí to ještě hodně dlouho vydrží.

narozeniny.jpg

26. 4. 2014 - jako už tradičně, ani letos jsme si nenechali ujít pochod ke Dni Země, který se koná v Chocni každý rok. Osvědčená sestava ve složení: Sabar, Cira a moje maličkost tentokrát vyrazila na nejdelší pěší trasu - 22 km a jako vždy ji i v pohodě zvládla. Tímto smekám před Sabarem, za měsíc již 9letým (!), který navzdory vzhledu medvěda (ještě po zimě nepřelínal) a úmornému vedru odťapkal celou cestu naprosto vzorně (i s nezbytnými autogramy na každém druhém stromě).

8. 4. 2014 - oznamujeme, že Cira bohužel nebude mít žádná štěňátka

2. 4. 2014 - dnes slaví své 8. narozeniny úžasná fenečka Princess Pyry AKBO-Parchovany, které vděčím za ještě úžasnější Ciru - aneb, všechno nejlepší mamce mojí malé Rakušanky!!!

16. 3. 2014 - vzhledem k nemoci, která se mě úporně drží již nehezky dlouho, poněkud vázne aktualizace stránek, nicméně to v tuto dobu nejdůležitější je, že máme definitivně vybraného (a hlavní poradkyní chovu schváleného) ženicha pro naši Ciru. Jeho jméno odtajníme až po krytí, avšak alespoň základní informace již naleznete na stránce plánovaného vrhu "A".

8. 2. 2014 - tradiční sobotní výlet nás tentokrát zavedl na mimořádné místo, kde vedou schody fakticky až do nebe. Jestli vás zajímá, kde to je, mrkněte na další z tipů na výlety zde.

2014_homole_24.jpg

29. 1. 2014 - o víkendu proběhla členská schůze ZKO Javorka, kde mj. došlo i k vyhlášení výsledků tradiční interní soutěže o psovoda roku (tj. nehodnotí se úspěchy konkrétního psa, nýbrž konkrétního psovoda). Díky Ciře jsme se loni umístily na 2. místě, což jsem vždy považovala za maximum - vzhledem k tomu, že Evča Jindrová závodí s dvěma psíma holkama (pro neznalé - v klubové soutěži úřadující Makáč roku a "vícemakáč"). Proto mě vážně hodně překvapilo, když mé jméno při letošním vyhlašování zaznělo až nakonec - stala jsem se psovodem roku!!! Díky, Ciro!!!

Bohužel jsme si ale chvilku slávy neužily - od nového roku už nejsme členy této v regionu tolik vyhlášené ZKO a tudíž jsme se členské schůze nezúčastnily.

25. 1. 2014 - dnes, stejně jako každou sobotu v tomto roce, jsme opět vyrazili se Sabarkem a Cirou "provětrat ťapiny" - výletem bych to zrovna nenazývala, protože vyrážíme vždy až odpoledne tak na 3, max. 4 hodiny - přece jenom je zima (dnes už opravdu a ne jen podle kalendáře), takže je brzy tma a takový dobrodruh, abych pobíhala po cestách známých i neznámých s baterkou, fakticky nejsem. Zatím... ale to se možná změní, protože už jsme s Cirou přihlášené na náš první dogtrekking!!! Zatím jen do kategorie MID, ale to se doufám časem změní... vše bude záležet na tom, zda vydrží moje levá noha, kterou bohužel natrvalo poznamenal loňský útok středoasiatky.

Abych se tedy vrátila k tématu, v lednu jsme za čtyři soboty nachodili 60 km, což tedy není nic moc, ale za to jsme zvládli párkrát zabloudit a pořídit spoustu krásných fotek.

Jinak jste možná zaznamenali, že se na těchto stránkách objevil nový odkaz Štěňata. Třeba se letos opravdu nějakých bílých kuliček dočkáme.:-)

4.1. 2014 - dnes jsem, přesně v duchu svých předsevzetí, vyrazila se Sabarkem a Cirou nakomensky.jpg první letošní výlet, a sice "hopsa hejsa do Brandejsa". Jak jsme zjistili, pár věcí se změnilo, ale vstup do sklepa chaty, kde kdysi pobýval J. A Komenský, je stále uzamčen (což oba pesani ihned reklamovali). Pomátník tohoto velikána stále září do dálky a labyrint nacházející se před ním rovněž nevypadá na to, že by se v něm letos již žádní návštěvníci neztratili... Takže Brandýs coby cíl potenciálních výletů vřele doporučuji, ale až o pár měsíců později.:-)

Pro ty, co naše výlety až zas tak nezajímají, jsem konečně zaktualizovala i fotogalerii Ciry.

3. 1. 2014 - byla aktualizována klubová výkonnostní tabulka. Cira se svými 1809 body skončila na 9. místě, což asi bude naše životní maximum. Vzhledem k přehodnocení mých priorit s ní letos závody téměř neplánuji - tedy alespoň ne ty, za které se udělují body (viz 54. příběh ze života zde).

2. 1. 2014 - novinky z loňského roku byly přesunuty do složky Archiv