Jdi na obsah Jdi na menu
 


2013

4. 1. 2014

31. 12. 2013 - provedla jsem bilanci právě končícího roku a nastínila plány na rok 2014. Výsledek si můžete přečíst v 54. příběhu ze života (tedy zde).

pf_2014_cj.jpg

2. 12. 2013 - uplynulý víkend byl v Rakousku ve znamení zkoušek - a naši příbuzní opět zabodovali:

Princess Pyry AKBO-Parchovany (mamka Ciry) složila zkoušku OB1 na známku dobře

Snowpatrols Curly Stoo (bráška Ciry) složil zkoušku BGH2 na známku velmi dobře.

Pro Pyry byla toto velká "obediencová" premiéra. Vzhledem ke složené zkoušce BGH3 totiž již nemusí podstupovat zkoušku OB-Z, aby mohla skládat OB1. Jsem velice hrdá na výkon 7leté Pyry, kterou od známky výborná dělila jen nezkušenost její paničky a z ní vyplývající ztráta 70 bodů. Na druhou stranu - 70bodovou penalizaci znám i já, viz naše druhá letošní účast v Brně.

Celkově jsem vysloveně pyšná na celou Ciřinu rodinu, srdečně zdravím do Rakouska a posílám obrovskou gratulaci Pyry a Curlymu!

24. 11. 2013 - Mikulášský závod obedience, Petrovice n. Orlicí

Snowpatrols Cira - 2. místo (193 bodů)

Nejspíše poslední závod letošního roku (alespoň pro nás) mě velmi mile překvapil a ač tomu body zrovna nenasvědčují, jsem s naším výkonem spokojená. Protože a) na složení zkoušky to stačilo a b) takových, co dokáží složit OB2 i se dvěma nulami, moc není. Navíc Cira působila na place velmi akčně a pozitivně, takže i pocity jsou velmi dobré (ač ty dvě nuly mrzí - měly jsme našlápnuto k našemu rekordu v OB2!).

17. 11. 2013 - sestra Ciry, fenečka Snowpatrols Chila, dnes složila zkoušku BGH2 na známku velmi dobře. Moc gratulujeme a zdravíme do Rakouska!

9. 11. 2013 - podle obsahu Novinek se u nás sice nic neděje, ale doufám, že jste postřehli docela rozsáhlou aktualizaci celých stránek... sice ještě není úplně hotovo, ale pracujeme na tom.:-)

Protože jsem pořádně zanedbávala fotoalbum, přidána byla mj. i celá řada fotek, a to Sabara zde, Ciry ze závodů v Častolovicích zde, v Kostelci nad Orlicí zde a z podzimního závodu na Javorce tady, a konečně taky kupa společných fotek pesanů (i kočičáků) zde a zde. Tak přeji pěkné pokoukáníčko!

6. 10. 2013 - Obedience Javorka (podzimní závod), kat. OB2

Snowpatrols Cira - 2. místo (215,5 bodu)

Zatímco Ciry tlapka je už úplně OK, moje nachlazení se mne drží se stále stejnou intenzitou, pročež místo tréninku ležím doma v posteli a na našem výkonu to pak je holt znát. Na druhou stranu, "nechytly" jsme žádnou nulu a já (opět) poztrácela celou řadu bodů svojí nezkušeností (blbostí), takže relativní spokojenost - tím spíš, že na složení zkoušky body bohatě stačily a navíc, Cira se stala celkovou vítězkou seriálu v kategorii OB2!!!

5. 10. 2013 - Snowpatrols Cira slaví 3. narozeniny!!!

Moje "malá Rakušanka" už je definitivně dospělá... hrozná to představa, naštěstí ve skutečnosti je to stále stejné třeštidlo jako za dob štěněcích. Tak doufám, že jí to ještě dlouho vydrží... vážnost by se k ní snad ani nehodila.

Cira 3 roky

3. 10. 2013 - dnes jsou to přesně dva roky, co nás bezohlednost nějakého spoluobčana připravila o milovaného kocourka Matýska. Už dva roky, ale pořád to moc bolí...

28. 9. 2013 - Závod Poslušnosti 2013, kat. IPO3-poslušnost

Snowpatrols Cira - 2. místo (80 bodů)

Dnes jsme s Cirou využily možnosti závodit v kategorii IPO3 na novém závodě zaměřeném speciálně na poslušnosti, který letos poprvé pořádala naše domovská ZKO Javorka. Viděno mýma očima, náš výkon bych ohodnotila slovy "nic moc, a spíš nic než moc", ale je fakt, že ty oči byly zamlžené těžkým nachlazením, hlasivky ochromené dávivým kašlem a co se týče Ciry, po 14denním vysazení jakékoli pohybové aktivity vzhledem k lehčímu poranění tlapky byla chvílemi mimo... teda aspoň mimo zkušební řád IPO. Takže 80 bodíků sice není nějaký super výkon, ale za daných okolností to asi lepší být nemohlo.

14. 9. 2013 - Cira byla uchovněna!!!

Jinak ale moje pocity z celého dne jsou veskrze záporné, proto se více rozepisovat nebudu - kdo nerozumí, ať si zkusí 10hodinový pobyt s hyperaktivním psem v uzavřeném autě (aneb, když má prezentace na bonitaci 8 hodin zpoždění a venku lije jak z konve).

7. 9. 2013 - Lukovský pohár, kat. ZM (S+P)Cira je na stupních vítězů jako doma

Snowpatrols Cira - 1. místo (94 bodů)

Již tradičně se Luková stala dějištěm našeho prvního závodu sezóny a musím říci, že se sem vždycky ráda vracím. Vždyť právě tady Cira zahájila svoji pracovní kariéru! A navíc, v Lukové je vždycky moc příjemná a pohodová atmosféra, takže moje rozhodnutí závody omezit rozhodně nemohlo náš start zde ohrozit.

Protože Cira z nějakého záhadného důvodu neustále řeší metrovku, přihlásila jsem nás do kategorie ZM. Cira předvedla nejlepší stopu i poslušnost z 8 soutěžících v naší třídě, a nejen, že tak s přehledem zvítězila, ale hlavně všem okolo ukázala, že i bílí ovčáci můžou trumfnout maliňáky. Pro mě ale bylo vítězstvím už to, jak se Cira vypořádala s takovým množstvím cizích psů. Na těchto stránkách jsem to sice nepsala, ale zhruba před měsícem Ciru napadla středoasiatka, které pilně sekundovala stafordka. Obě utekly své majitelce ze zahrady, aniž by to dotyčná vůbec tušila, doběhly nás a bez jakéhokoli varování zaútočily. Popravdě jsem si jich všimla poprvé až ve chvíli, kdy doslova srovnaly se zemí moji milovanou Orsinku. Pak už se hnaly na Ciru... Nebylo to hezké a nechci o tom moc psát, protože jsem svoji "malou Rakušanku" bránila vlastním tělem a dodnes se ještě vypořádávám se zdravotními následky... raději ani nevzpomínat. Takže ještě raději dopíšu, že další, co mě v Lukové moc potěšilo, bylo hodnocení jak obou rozhodčích, tak i obecenstva poté, co shlédlo poslušnost v podání Ciry. Co se týče stopy, měl pro nás pan rozhodčí jen slova chvály, moc se mu líbil Ciřin projev a hlavně chtivost do stopování, no a co se týče poslušnosti, byla na nás vážně radost pohledět, až na tu přetahovanou o aport.

1. 9. 2013 - bráška Ciry, ve Finsku žijící Curious Casper, složil dnes svoji druhou zkoušku z vodní záchranařiny, konkrétně VEPE ALO 3. Moc gratulujeme!!!

26. 8. 2013 - dnes byly zveřejněny výsledky klubových soutěží, které jako tradičně uzavírají klubovou sezónu 2012/2013. Cira dosáhla za toto období rovných 900 bodů a umístila se tak na 3. místě v soutěži o "makáče roku". Celkem tak má již 1473 bodů, což ji řadí - v pouhých 2,5 letech - mezi 10 pracovně nejúspěšnějších běloušů v celé historii klubu!!!

Bohužel, výše se bez účasti na mistrovství nejspíš nemáme šanci dostat. V první desítce je totiž Cira jediná, kdo má v kolonce "mistrovství" nulu. A zcela jistě to nevylepšíme ani v této sezóně, protože ač jsme se opět bez problémů kvalifikovaly na Mistrovství ČR obedience, zůstaneme - stejně jako vloni - doma. Tento vrchol sezóny se totiž koná opět v listopadu a opět v hale, tedy s vyloučením háravých fen - tedy nás.

Jenže jsou mnohem horší věci, vedle kterých se tyto drobné "nezdary" jeví jako zcela nepodstatné. Bohužel i takový je život ... dne 18. 8. 2013 zemřel Gringo of white finess, a to ve věku pouhých 6,5 let. Živoucí legenda nejen rakouského chovu, bezesporu pracovně nejúspěšnější bělouš v Evropě, nádherný, zdravý a pohodový pesan... Zákeřná nemoc měla hrozně rychlý průběh a Gringovi nebylo pomoci. Jedinou útěchou může být jeho četné potomstvo, které můžeme nalézt i u nás. Tak doufejme, že se aspoň některé ze štěňat "potatí".

20. 7. 2013 - stručné novinky od nás: Nelly se zotavuje po kastraci prostřednictvím lovu včel, motýlů a Micky, Cira hárá, Sabar drží protestní hladovku, Micka přepadává Nelu a handrkuje se se Sabarem o jeho kotec a Orsinka, ta vše sleduje v klidu a se sobě typickým nadhledem.

Také jsme s Cirou ukončily klubovou sezónu 2012/2013 s následujícím výsledkem:

2012/2013

30. 6. 2013 - Ciry bráška Curious Casper, žijící ve Finsku, složil dnes první zkoušku z vodní záchranářiny - VEPE SOVE 1! Velikánská gratulace!!!

22. 6. 2013 - Choceňský obranářský závod, kat. ZVV1-P

Snowpatrols Cira - 4. místo (84 bodů)

S největší pravděpodobností poslední závod sezóny nám vůbec nevyšel a do puntíku tak potvrdil má slova o tom, že v současném psychickém rozpoložení fakt nejsem schopná Ciru motivovat. Od zjištění nemoci naší Orsi s Cirou vůbec netrénujeme a v podstatě ani nepodnikáme nic jiného, což se mi dnes vrátilo jak bumerang. No a obligátních -7 bodů na metrovce, kterou před i po závodě skákala tam i zpět absolutně bez problémů, mě asi brzy začne strašit i ve snech.

16. 6. 2013 - Obedience Javorka (jarní závod), kat. OB2

Snowpatrols Cira - 3. místo (232 bodů)

Výsledek dnešního závodu považuji tak trochu za zázrak. K mizernému psychickému rozpložení, které jsem hrubě nastínila včera, se přidala ráno ukrutná migréna, v poledne bolest žaludku a ve tři hodiny odpoledne neúprosné sluneční paprsky, takže když jsme vstupovaly na plac, byla ze mě Cira tak paf, že zapomněla i řešit ostatní psy při skupinovém odložení. Při individuálních cvicích se mě pak snažila rozptýlit různými inovacemi cviků, jako třeba pokusem o současný aport obou činek nebo rovnou všech dřívek (o postávání při odložení za pochodu vsedě nemluvě), ale naštěstí se mi podařilo tyto její nápady včas utnout, takže jsme "nechytily" žádnou nulu a tudíž složily zkoušku OB2 na známku VELMI DOBŘE!!! Aspoň, že něco nám vychází...

15. 6. 2013 - Memoriál J. Křiklavy, Vysoké Mýto, kat. ZVV1-P

Snowpatrols Cira - 2. místo (89 bodů)

Stručně řečeno - na vlas stejný výkon jako před rokem. Opět ztráta 7 bodů na metrovce a 2 na aportu, no a ty další dva letošní navíc souvisí spíše s celkovým dojmem z našeho výstupu. Loni z nás čišela pohoda a radost z toho, jak nám to jde, letos to však byla jen apatie a lhostejnost k čemukoli. Ztrátu motivace, s níž bojuji už od jara, před 14 dny přímo umocnilo čiré zoufalství z temných mraků, které se začaly stahovat na hlavou mé nejdražší Orsi. Dala bych všechny své poháry za to moci je rozptýlit, ne jen ten, který jsme dnes za další pódiové umístění získaly (ač je moc krásný a jako tradičně, i ceny velmi pěkné a originální).

bez-nazvu1.jpg

8. 6. 2013 - Ciry bráška Curious Casper, žijící ve Finsku, složil zkoušku OB2!!! Veliká gratulace!

30. 5. 2013 - Idefix Sabar of Kim's dream slaví 8. narozeniny!!!

Můj milovaný, nej nej pejsan, který vždycky byl, je a bude "ten první", dospěl až k důchodovému věku!!! Hrůza, jak ten čas letí. Pořád v něm vidím to malé štěňátko a ono je to už 8 let, co spatřil světlo světa! Díky bohu je ale ona osmička jen pouhou číslicí, která se nikterak navenek neprojevuje. Sabar je stále onen impozantní, respekt vzbuzující pesan, který na veřejnosti kráčí s vážnou tváří a doma má věčně pusu od ucha k uchu. Pesan, který střeží svoji smečku jako ostříž a běda každému, kdo by se na její členy byť jen zle podíval... ale taky pesan, jehož srdíčko přetéká nekonečnou láskou ke všem zvířátkům a hlavně těm utiskovaným.

U této příležitosti jsem (konečně) dokončila fotogalerii mapující osmý rok jeho života, více zde.

sabi.jpg

26. 5. 2013 - Cira složila zkoušku UPr3

Dnes Cira úspěšně završila naše tažení řadou zkoušek UPr, a to složením té nejvyšší, tj. UPr3 (plná poslušnost dle IPO3). Moc pěknou první polovinu zkoušky bohužel ukončil incident, který by mě ve snu nenapadl - při odebírání aportu ze stojanu se za mnou ozvalo "klap" a sotva jsem se otočila, už Cira stála vedle mě a z tlamy plivala včelu. Soudě podle výstupu, který následně předvedla, ji asi žihadlo neminulo; bohužel IPO není obedience, takže jsem nemohla zkoumat "rozsah škod" a musela pokračovat dál. Takže aport volný byl doslova mizérie na entou, ona dvoukilová činka se bez dotyku jazyka dost těžko aportuje, a tak tradiční oběhnutí metrovky při návratu z aportu přes překážku mě už nechalo v klidu. Naopak vysílačka byla rozhodně nejlepší v celé naší historii, Cira předvedla doslova úprk napříč placem s velice rychlým zalehnutím.

I tak jsem nevěřila, že to na zkoušku dá, protože se Cira dál pořád olizovala a plivala kudy chodila a navíc, oběhnutí metrovky znamenalo anulaci celého cviku a tudíž -15 bodů... No nakonec to dopadlo, i když "s odřenýma ušima". Ode dneška tedy má Cira už 11 složených zkoušek!

25. 5. 2013 - Kostelecký závod, kat. ZVV1-P

Snowpatrols Cira - 4. místo (84 bodů)

Poprvé v této sezóně mimo stupně vítězů aneb ach, ta metrovka!!! Ačkoli ji v tréninku před i po závodě Cira skákala suverénně tam i zpět, při samotném závodě jí nestála za víc než za pohled plný opovržení. Prostě a jasně, někdy se holt nedaří - jen moc doufám, že náš výkon bude zítra lepší.

11. 5. 2013 - Speciál Javorka, kat. IPO1-S+P

Snowpatrols Cira - 1. místo (176 bodů)

V rámci tréninku na UPr3 jsem dnes po dlouhém zvažování vyrazila s Cirou na premiérovou účast v IPO1. Bohužel poslušnost nám moc nevyšla, ale protože se s ní prali i naši soupeři, katapultovalo nás 96 bodů za stopu na první místo! A tak se opět potvrdilo, že 1) Cira stopování zbožňuje (a panička má neustále problémy najít nášlap, že - tímto děkuji Marušce a Ivetě za výpomoc s nalezením cedulky) a 2) "ipácké" pedantství pro nás vážně moc není.

Samozřejmě moc gratuluji i Evče Jindrové, která s oběma bílými holkami stála taktéž "na bedně".

ipo1.jpg

5. 5. 2013 - dnes by své, teprve 4. narozeniny oslavil náš milovaný Matýsek. Bohužel, už více jak rok a půl není s námi, pořád to ale bolí a stále vzpomínáme...

2. 5. 2013 - Elinor Orsi Donnevara slaví 12. narozeniny!!!!!

Moje nejkrásnější, nejdokonalejší, nejúžasnější, nejodvážnější, nejhodnější, nejmlsnější a ještě asi tak ve 100 dalších ohledech NEJ fenečka slaví nádherné 12. narozeniny, to vše v super kondici a díky bohu i zdraví. Orsi tvoří pevný základ naší smečky, požívá velké vážnosti u Sabara a doslova náboženské úcty u Ciry... jen ty kočky je třeba neustále "vychovávat". Navzdory svému věku denně zvládá 6km procházku na rybníčky a zpátky, neomylně se vyskytuje v kuchyni, kdykoli jen vrzne lednice a bedlivě hlídá nejen náš dům a zahradu, ale také střechy okolních objektů (tj. obvyklé trasy naší Micky). Orsinky pravý věk tak odhaluje jen její narůstající neoblomnost, s jakou nám kecá do chodu domácnosti a komentuje některá naše rozhodnutí (zejména ty o opuštění kuchyně v době oběda).

Orsinka je prostě moje "brumlinka", ukecaný medvídek v psím rouše (nějak nám na stará kolena nasrstila). Denně děkuji osudu, že nás dvě svedl dohromady!!!

PS: u příležitosti Orsinčiných narozenin jsem dokončila fotogalerii mapující její 12. rok života - doporučuji ji tímto k prohlédnutí.

narozeniny.jpg

1. 5. 2013 - svátek práce jsme oslavili - jak jinak - brigádou v naší ZKO, kde mj. proběhla i výroční členská schůze. V jejím rámci byl vyhlášen také psovod roku, kterým se stala Eva Jindrová, panička Banji a Branwen (neznalým doporučuji podívat se na výkonový žebříček klubu BŠO). V těsném závěsu za ní jsme však skončily my s Cirou (správně bych tedy měla napsat, že jen já, ale bez Ciry by se mi to nikdy nepodařilo). Bohužel, ani 7 složených zkoušek a 12 účastí na závodech (z toho 9 pódiových a 2 bramborová umístění) na Evču nestačily - ona totiž na rozdíl ode mě nejen, že má hned dvě "cvičící" holky, ale hlavně "normální", tj. hárající jen 2x ročně a především ne v době mistrovství. Na druhou stranu, převaha "bílých" opravdu moc těší.

Aby toho výcviku nebylo málo, doplnila jsem do složky Výcvik pár obrázků z naší "dvojkové" premiéry na závodech obedience ve Dvoře Králové nad Labem.

28. 4. 2013 - aktualizována (konečně) složka O nás

Sabar na pochodu27. 4. 2013 - stejně jako loni, předloni a x-krát předtím, i tentokrát jsme si nenechali ujít tradiční pochod ke Dni Země. "Putování za choceňskými strašidly" bylo super, počasí navzdory předpovědím také, takže naše trio ve složení Sabar - Cira - moje maličkost zvládlo 15km trať přesně za 3,5 hodiny. Když uvážím, že během té doby navíc Sabar stihl  označkovat každý třetí strom (a přečíst zprávy z těch dvou mezi), Cira detailně prozkoumat vodníka (měl nezdravou barvu) a oba kolektivně sežrat mi buřta, kterého jsme vyfasovali na občerstvovací stanici, takže na mě zbyl jen chleba (nevím proč, ale o chleba zájem nejevili), byl to poměrně slušný výkon.

Už teď se těšíme na příští pochod!

22. 4. 2013 - dnes vyšlo nové číslo časopisu Pes, přítel člověka a nejen, že je věnováno bílému švýcarskému ovčákovi, navíc v něm naleznete i portréty několika výjimečných bělásků - a mezi nimi i mojí Ciry!!! Je to sice malinký článek, ale přesto, zájem redaktorů o moji "malou Rakušanku" velmi potěšil.

21. 4. 2013 - Podorlický závod, Častolovice, kat. ZPU1

Snowpatrols CIra - 1. místo (97 bodů)

Přijely jsme, viděly jsme a zvítězily jsme aneb konečně "normální" závod!!! Cira už byla evidentně obediencí dost znechucená, pořád jen nějaké pásky a kužely a hlavně vyžadovaná pedantská přesnost, za to dnes, jen co spatřila áčko, metrovku a kladinu, rozzářila se jí očička a já věděla, že to nebude taková hrůza jako včera. Ačkoli jsme se dostaly na řadu až ve chvíli, kdy už sluníčko nemilosrdně pálilo, takže náš výkon určitě nebyl takový, jaký jsem si ho představovala, i tak to stačilo na vítězství. A tentokrát opravdové, neb jsme porazily hned 15 konkurentů! A uznání od paní rozhodčí Svobodové taktéž velice potěšilo.

Obrovská gratulace směřuje i k Žamberku dlouhosrsťákovi Arssimu WiBi, který se ve stejně početně obsazené kategorii ZOP umístil na skvělém 2. místě!

castolovice.jpg

20. 4. 2013 - Předčarodějnické závody, Petrovice n. Orlicí, kat. OB2

Snowpatrols Cira - 1. místo (211,5 bodu)

Naše druhé vystoupení ve třídě OB2 bylo už o poznání lepší než to premiérové, dokonce jsme nechytly ani žádnou nulu, za to jsme si ale asi před výstupem předplatily bodové ohodnocení 6, protože se nám ho vč. modifikací dostalo hned 6x. No aspoň to hezky ladilo a také to vlastně hezky vyšlo, protože jsme nakonec složily zkoušku OB2 na známku dobře! Není to sice žádná sláva, ale abychom z těch číselných náhod nevyšly, tak "dvojku" Cira složila jako teprve druhý BŠO u nás!!!

Umístění nekomentuji, neb jsme ve třídě byly samy. Důvodem byl nepochybně závod OB v Mošnově, kam zamířila celá konkurence z Moravy.

2. 4. 2013 - maminka naší Ciry, fenečka Princess Pyry, slaví své 7. narozeniny. Všechno nejlepší!!!

30. 3. 2013 - Fontline Combo závod, Dvůr Králové n. Labem, kat. OB2

Snowpatrols Cira - 2. místo (162,5 bodu)zavod.jpg

Tak nevím, ale závod ve Dvoře Králové je pro nás vážně zakletý. Na mizerný výkon z loňska navázala dnes Cira ještě mizernějším, což zamrzelo tím víc, že se jednalo o naši premiéru v kategorii OB2. Můj hlavní cíl - složit tuto zkoušku - pohřbily tři nuly, navíc bohužel za cviky s nejvyšším koeficientem. Přitom v tréninku je všechny Cira zvládá bez problémů.

Těžko říci, zda Ciře vadí jílový podklad cvičební plochy (ale jsou tací, co za bahenní lázně platí!) či stádo koní, které vesele pobíhá v těsné blízkosti placu (samozřejmě především v době, kdy zrovna nejvíc potřebujete, aby se pes soustředil). Podle mého soudu je ale hlavní příčinou fakt, že termín tohoto závodu nás vždy zastihne sotva pár dní po skončení hárání (a že ty hormony tentokrát s Cirou fakticky cloumaly!). No a taky je fakt (abych neházela vinu jen na Ciru), že přečíst si občas zkušební řád by vážně neškodilo.

V každém případě jsme stejně jako loni skončily na druhém místě, což při počtu dvou účastníků ve třídě OB2 nebylo až zas tak složité. Tímto také srdečně gratuluji své kolegyni ze ZKO Javorka Aničce, která naši třídu vyhrála, a samozřejmě i všem ostatním účastníkům, kteří se moc a moc snažili a určitě si závod pořádně užili.

Nicméně, na všem zlém je třeba nacházet i pozitiva, a zde vidím hned dvě. Tak za prvé to byla moje zatím nejdelší samostatná jízda autem v roli šoféra (dohromady cca 140 km a všichni účastníci silničního provozu přežili:-)), jednak touto účastí Cira prolomila hranici 1000 bodů v klubové tabulce a splnila tak - jako teprve 14. bělouš v historii - podmínky pro udělení titulu MISTR VE VÝKONU!!!

3. 2. 2013 - MVP Brno, tř. otevřená

Snowpatrols Cira - výborná 2, res. CAC

Posudek: 2letá, správného formátu, dobře utvářená hlava, tmavé oko, nůžkový skus, slabší pigment, korektní hřbet i ocas, vypracovaný hrudník, prostorný pohyb, standardní srst, výborně předvedená

Co k tomu více dodat? Paní rozhodčí Márová byla velmi vstřícná a komunikativní, Cira se jí evidentně líbila a - jak jsem byla poučena výstavními matadory - protože se před námi umístila fena, která již je nositelkou titulu Český šampion, má náš res. CAC váhu skutečného CAC. Pro mě však tato výstava především znamenala, že jsme splnili poslední povinnost bránící nám dosud v účasti na bonitaci. Žádné další návštěvy výstavního kruhu tudíž neplánuji.

2. 2. 2013 - Zimní závod obedience Brno II, kat. OB1

Snowpatrols Cira - 1. místo (241 bodů)

Naše dnešní účast na druhém závodě obedience v letošním roce byla dlouhou dobu tak říkajíc ve hvězdách. Vzhledem k 3týdennímu školení, které jsem v lednu podstoupila a ze kterého jsem se vrátila včera v 18 hodin večer, jsme s Cirou absolutně netrénovaly, neb jednoduše nebylo kdy. Školení se konalo na druhém konci republiky a ten jediný společně strávený týden doma byl ve znamení mého urputného boje s chřipkou. Nu, když to zkrátím - hodně, ale opravdu hodně jsem se dnes přemáhala, abych nakonec sbalila batoh a vyrazila s Cirou směr Brno.

Brněnská výstavní hala, to je právě to místo, kde Cira před rokem svoji pouť nástrahami kategorie OB1 zahájila - a kde ji dnes také úspěšně ukončila. Se stejnou bravurou jako kdysi ve třídě OB-Z, tedy nejen vítězstvím, ale i zkouškou složenou na výbornou. A protože u nás jde již o druhou výbornou (a nebýt mého kiksu z ledna, byla by dokonce třetí), rozhodla jsem se Cirenku od příště "povýšit"... No uvidíme, jak nám to v kategorii OB2 půjde.

Stupně vítězů

27. 1. 2013 - Curious Casper, pro změnu druhý bráška naší Ciry, žijící ve Finsku, dnes složil potřetí zkoušku OB-Z na známku výborná, čímž získal titul TK1. Moc gratulujeme!!!

13. 1. 2013 - Curly Stoo, bráška naší Ciry, konečně obdržel výsledky rentgenů: HD A, ED 0!!! Tím splnil poslední podmínky rakouského chovatelského řádu a stal se tak novým chovným psem!

U nás byl opět aktualizován klubový žebříček výkonu, a to k 1. 1. 2013. Cira zase povyskočila v pořadí a nyní se svými 871 body "okupuje" 14. příčku (ze 127 psů).

6. 1. 2013 - Zimní závod obedience Brno, kat. OB1

Snowpatrols Cira - 2. místo (168 bodů)

Už z úvodu dnešního příspěvku by se mohlo zdát, že naše výkony na poli obedience značně upadají, leč opak je pravdou. Cira dnes na horké výstavní půdě brněnské haly předvedla suverénně nejlepší poslušnost ve své kategorii, a to rozdílem celé třídy. Od druhé "výborné" v OB1 ji tak dělila jen moje maličkost vedle ní. Díky vlastní blbosti jsem nám vykoledovala penalizaci 70 bodů - a bylo rozhodnuto, že jsme zase jen na "déčku". Holt neznalost zkušebního řádu neomlouvá a za blbost se platí, v tomto případě tedy pořádnou kupou bodů. I tak jsme si ale odvezly pohár za druhé místo a další cenný poznatek do nadcházejících soutěžních klání.

3. 1. 2013 - dnes zemřel Aico vom Bruckner-Landl, dědeček mojí Ciry a skutečný Pan Pes. Aico se stal ikonou nejen rakouského chovu; jeho četné potomstvo najdete i v Německu, Norsku, Švédsku, Švýcarsku, Litvě, Polsku, na Slovensku či u nás. Jako jeden z velmi mála bílých ovčáků složil nejvyšší stopařskou zkoušku FH3 a co víc, mimořádné pracovní geny předával dále, a to společně s extrémním temperamentem, který však šel ruku v ruce s pevným zdravím.

Aico odešel ve věku 10,5 roku, avšak velmi nečekaně a bez jakéhokoli varování. Věřím ale, že tam v zemi za Duhovým mostem už zase vesele běhá... Jsem opravdu hrdá na to, že moje Cira měla takového dědečka!!!

2. 1. 2013 - novinky z loňského roku byly přesunuty do složky Archiv