Jdi na obsah Jdi na menu
 


2011

2. 1. 2012

prani.jpg 

....

25. 12. 2011 - zázraky se dějí o Vánocích!!! Aneb i uřvaná smrdutá a špinavá pruhovaná kočičí hromádka neštěstí může být tím nejkrásnějším dárkem! Dnes před 15. hodinou jsme, po čtyřech strašných dnech, konečně zase sevřeli v náručí naší Micinku! Hladovou, vyprahlou jak saharská poušť - ale živou!!! Jestli vás zajímají podrobnosti, mrkněte do sekce Příběhy.

22. 12. 2011 - noční můra pokračuje. Jako by nestačilo, že jsme přišli o Matýska... O víkendu jsme si připomněli 6 let, co k nám přišla Micka a teď už je to skoro 24 hodin, co je nezvěstná. Vzhledem k tomu, že s nástupem zimy trávila Micinka celé dny poleháváním v paniččině posteli a pobyt venku se dal počítat v minutách, nám po dnešním dni tanou na mysl ty nejčernější myšlenky. Bohužel ji ani přes usilovné hledání nikde nemůžeme najít. Stále dokola obíhám se psy celé okolí a volám, zatím vše bez výsledku. A to je pozítří Štědrý den!

14. 12. 2011 - dnes jsem zmobilizovala veškeré své síly a dokončila rubriku Očima štěněte

11. 12. 2011 - dnes proběhla v naší ZKO výroční schůze a v jejím rámci i vyhlášení výsledků klubové soutěže o psovoda roku. Navzdory tomu, že Cira díky svému mládí zasáhla do závodění a zkoušek až na podzim, jsme se umístily na skvělém 5. místě! Předběhly nás jen děvčata s účastí na mistrovství republiky (obedience a stopařů) a černá ovčanda, která čuchá jak ďas.  Samozřejmě všem kolegyním a kolegům gratulujeme a doufáme, že jim i nám ta chuť do závodění ještě dlouho vydrží.

Naše vedoucí a zároveň široko daleko známá kynologická osobnost, pí Iveta Skalická, nás také informovala, že mezinárodní zkušební řád doznal přímo revolučních změn a - co zajímá hlavně nás nekousací - díky tomu přibyly nové poslušnostní zkoušky. Tak už aby byl konečně i v češtině, abychom mohly začít trénovat!

10. 12. 2011 - do složky Výcvik doplněny fotky ze zkoušky ZOP a z Mikulášských závodů obedience. Rovněž zaktualizovány odkazy na stránce Link.

3. 12. 2011 - protože my kvůli hárání pro letošek se závoděním skončili, hájí barvy vrhu C Snowpatrols ve Finsku žijící bráška Curious Casper. Na poslušnostním závodě vybojoval v početné konkurenci 19 psů pěkné 6. místo. Moc gratulujeme!

26. 11. 2011 - Mikulášský závod obedience, kat. OB-Z

Snowpatrols Cira - 1. místo (291 bodů)

Těžko se mi hledají slova, kterými bych vystihla pocity z tohoto závodu. Obedienci totiž trénujeme výhradně doma, bez všech těch nezbytností, jako jsou kužely, barevné pásky a stevard s rozhodčím za zády. Vlastně to bylo teprve potřetí, co Cira vstoupila na oficiální cvičební plochu pro obedienci. K tomu už týden hárá, čímž si vysloužila nekonečné čekání v autě, vlastně tedy i tu cestu autem, což ona vážně nemusí (Petrovice jsou od nás cca 25 km a i tak stihla zvracet). No a pak přišla na plac - a vytřela všem zrak! Paní rozhodčí se naoko rozčilovala, že nemá za co srážet body, já jakbysmet, protože opět (pro mě) nekonečné zírání na aport ve stylu mám-nemám, prostě našlo se pár drobností a taky se projevila moje nezkušenost (někdo by řekl blbost), ale v konečném důsledku to stačilo na fantastický výsledek!

Ve třídě OB-Z jsme startovaly podruhé a naposledy, od příštího roku chci Ciru povýšit do kategorie OB1 a tak jsem i tento závod brala jako ověření si, že na vyšší kategorii opravdu máme - a máme! Teda doufám...

V každém případě se teprve 13měsíční Cira zúčastnila již 6 závodů, ve kterých byla 3x třetí, 2x druhá a 1x první! A tak i proto, abych nenarušila tuto úžasnou synchronii, ale hlavně kvůli jejímu hárání a také nutnosti oddychu (na obou stranách) jsem se rozhodla, že tento rok už na žádný závod nevyjedeme. Aneb - závodní sezoně 2011 nazdar!

Na tomto místě chci poděkovat celému týmu pořadatelů petrovických závodů za pohodovou atmosféru a pochválit jim prostě úžasné kostýmy laděné do mikulášské tématiky - hlavně stevardka coby anděl měla úžasná křidélka a ten ocásek paní rozhodčí...

závodní sezoně 2011 nazdar

20. 11. 2011 - ani v Rakousku se nezahálí, Ciry sestřička Chila včera složila zkoušku BH. Srdečně gratulujeme!

19. 11. 2011 - Moravskotřebovský závod, kat. ZZO

Snowpatrols Cira - 2. místo (57 bodů)2. místo v Moravské Třebové

Tak jsme konečně prolomily "prokletí" třetích míst, bohužel však ne mizerných aportů. Ale nemůžeme chtít vše najednou, že? Ačkoli tedy naše vystoupení v  Moravské Třebové bylo vzhledem k dopravní dostupnosti dlouho ve hvězdách, nakonec se díky mimořádné vstřícnosti pořadatelů, kteří nás přijeli vyzvednout na nádraží, přece jen uskutečnilo. Opět jsme dostaly startovní číslo 1 a ke zděšení všech přítomných hned nasadily laťku pěkně vysoko - vždyť 57 bodů už je hodně dobrý výkon, zvlášť když ony tři body padly za oběť divácky velmi zajímavému, pro mě však nepochopitelnému provedení aportu. Paradoxní je, že z početného startovního pole (18 účastníků) nás nakonec překonal až ten (pardon, ta) poslední, ze všech nejmenší, ale opravdu nejlepší. A tak nejen proto, že patřila právě naší "taxikářce", jí i všem ostatním úspěšným kolegům ze srdce gratulujeme!!!

6. 11. 2011 - do fotogalerie Výcvik vloženy snímky z říjnových závodů v České Třebové-Podhorce a v Letohradě.

5. 11. 2011 - dnes jsme v rámci podzimního výletování vyrazili se Sabarem a Cirou omrknout výlov rybníka v nedalekém Bošíně. Oba pesani projevovali pro akci mimořádné nadšení, které sice Sabara na třetím kilometru poněkud opustilo, neb ho Cira při hře na honěnou málem uštvala, ale koupel v řece mu záhy vrátila tradičně optimistický náhled na svět. Co se týče samotného výlovu, mile mě překvapila hojná divácká účast i příjemná atmosféra, kterou náš příchod na scénu ještě znásobil. Rybník Obora totiž patří choceňské rybářské organizaci, takže jej lovili naši známí - a hned, jak zahlédli Ciru, dožadovali se využití jejích loveckých schopností v praxi. Nutno říci, že Ciru od nadšeného hupsnutí do bahenní lázně odradilo jen mé upozornění, že pokud tam skočí, se mnou domů nepůjde. A tak alespoň vše bedlivě sledovala ze břehu, na rozdíl od Sabara, který výlov pochopil jako jednu velkou dřinu, tudíž nic pro něj.

Celkově musím říci, že to byla zatím nejdelší procházka, jakou Cira absolvovala (cca 20 km), což se ovšem nikterak neprojevilo na jejím temperamentu. Balónkového náletu po návratu domů jsem tak ušetřena nebyla.:-)

Cira dohlíží na řádný průběh výlovu

30. 10. 2011 - Cira složila zkoušku ZOP

Původně jsem tuto zkoušku chtěla skládat již na letním výcvikovém táboře, ale nešlo to z důvodu nedosažení minimální věkové hranice (o 5 dní!!!). Takže jsme využily až podzimní termín a musím říci, že navzdory momentálním atakům puberty (u Ciry, samozřejmě) jsme  ji zvládly na jedničku - vlastně na jedničku s hvězdičkou, protože Cira složila zkoušku ZOP na plný počet bodů!!!

28. 10. 2011 - dnes jsme se Sabarem a Cirou zašli omrknout vysokomýtský rybník Chobot, neboť jsme zjistili, že se chystá jeho výlov a opravdu - kdo máte zájem shlédnout výlov největšího rybníka v okolí, rezervujte si volno na středu 2. 11. 2011! Určitě to bude stát za to!

Cira a Sabar u napůl vypuštěného rybníka Chobot

19. 10. 2011 - přišly nám oficiální výsledky RTG "finského" brášky Caspera - HD A, ED 0. Srdečně gratulujeme a jen doufáme, že tento výsledek na jaře příštího roku napodobíme.

15. 10. 2011 - Kyšperecká noc, kat. ZZO

Snowpatrols Cira - 3. místo (54 bodů)4. pohár pro Ciru

Naše dnešní vystoupení na cvičáku v Letohradě nebylo, stejně jako na Podhorce, zrovna ideální, ale tentokrát se jednoznačně promítla 14denní absence jakéhokoli tréninku. Od odchodu Matýska prostě nebyla chuť... Stručně - opět jsme předvedly "zajímavé" přivolání málem spojené s aportem, načež samotný aport byl jak ze zpomaleného filmu. Nicméně, i tak to stačilo na 3. místo v konkurenci 15 závodníků! Až už si říkám, že ta třetí místa máme snad předplacená nebo co.

13. 10. 2011 - přidáno zhodnocení druhého závodu naší Ciry, a to jak slovem (ve složce Ze života štěněte), tak i obrazem (ve fotogalerii Výcvik). Navíc doplněny ještě fotky k předchozímu závodu v Lukové, z externího a kvalitnějšího zdroje.

8. 10. 2011 - dnes měla Cira oficielně složit zkoušku ZZO. Vstávaly jsme v 5 hodin ráno, abychom v 8 hodin při prezentaci na místě činu zjistily, že jsem nechala doma průkazku ČKS - a tak jsme jely zase zpátky domů. Naše místo připadlo šťastnému náhradníkovi, kterému však doprava na cvičák trvala téměř hodinu - takže se tímto velice omlouvám všem mým kolegům, kteří díky mně strávili v tomto nevlídném podzimním dnu hodinu jen čekáním na nástup.

5. 10. 2011 - Cira dnes slaví 1. narozeniny

Dnes je tomu přesně rok, co se kousek od Vídně narodila naše Cira. Samozřejmě od nás dostala spoustu mňamek a také vytoužený balónek na šňůrce, ale to, co by si přála nejvíc, jí bohužel dát neumíme.

Cira byla na Matýska neskutečně fixovaná, krom Orsi to byl právě Maty, kdo naši juniorku školil v tom, jak to v životě chodí. Byli prakticky neustále spolu a vedli permanentní kočko-psí konverzaci, při které jsme mnohdy doslova padali smíchy.

Nyní Cira přes den jen dokola kontroluje místa, kde Maty rád odpočíval, během procházek jej neustále vyhlíží a večer potom ve vchodových dveřích leží a čeká... čeká na zázrak, který se nestane.

cira_narozeniny.jpg

3. 10. 2011 - Matýsek dnes přešel přes duhový most

Náš milovaný Matýsek, nejkrásnější kocourek, jakého jsem kdy měla tu čest poznat, nás dnes tragicky opustil. Díky bezohlednosti nějakého spoluobčana zemřel ve věku pouhých dvou let.

Já vím, že duhový most vede do kouzelné země určené pejskům. Ale Maty byl pro moje pesany ten nejlepší parťák, pravidelně nás doprovázel při ranním i večerním venčení. Proto věřím, že jeho dušička zamířila právě tam, do země plné krásy, lásky a svobody, do míst, kde už není žádné bolesti a trápení.

Nikdy nezapomeneme!!!!

maty_posledni.jpg

1. 10. 2011 - Třebovská stopa, kat. ZZO

Snowpatrols Cira - 3. místo (52 bodů)

Naše dnešní vystoupení na konkurenčním cvičáku v České Třebové-Podhorce, to byl tak trochu děs křížený s hrůzou. Kvůli nemožnosti očuchat si terén se povel "volno" stal doslova hororovou záležitostí, kterou Cira posléze korunovala bezkonkurenčním přinesením aportu s těsným předlehnutím (ano, čtete dobře, místo sedu si jednoduše lehla) a plynulým přechodem k hraní si s činkou. Vzhledem k invenci, kterou jsem dosud u naší juniorky neměla tu čest pozorovat, mám nepříjemný pocit, že absolvovala hovor se Sabarem na téma modifikace výcviku.

Vzhledem k tomu, že ještě stále nejsem úplně fit, jsme bezprostředně po docvičení odjely domů, neb jsem naprosto neočekávala, že bychom s tímto výsledkem mohly být na "bedně". Díky tomu, že jsme měly startovní číslo 1, jsem vystoupení konkurence neviděla - soudě dle našeho umístění ale většina předvedla ještě větší divadlo než my. Tak doufám, že se alespoň diváci bavili - já ale na tento závod nebudu moc ráda vzpomínat. Nejen kvůli výkonu, ale i proto, že jsem nakonec na té "bedně" nestála. Taková věc se prostě pořadatelům nedělá, tím spíš, když pro nás měli připravenou spoustu cen vč. krásných pohárů. Tak snad příště se polepšíme...

24. 9. 2011 - místo účasti na dalších závodech či alespoň absolvování nějakého pěkného a dlouhého výletu vyrábí Cira průzkumné vrty na naší zahradě, zatímco já bojuji v posteli se zákeřnou chorobou, která mě v týdnu skolila. Proto alespoň přikládám do nově vytvořené fotogalerie Výcvik fotodokumentaci z letošního výcvikového tábora a také ze závodu v Lukové, který Cira jak se patří náležitě okomentovala na své stránce.

18. 9. 2011 - Obedience Javorka, kat. OB-Z

Snowpatrols Cira - 2. místo (245,5 bodu)

Druhý závod mé juniorky se uskutečnil na našem domovském cvičáku v České Třebové, což se však ukázalo nebýt až takovou výhodou, jakou jsem předpokládala. Přesto jsme však dopadly na výbornou, pardon, vlastně na velmi dobrou, neboť tento závod byl i se zápisem zkoušky. Na rozdíl od řady kolegů jsme obdržely jen jedinou nulu, za dlouhodobé odložení vleže, které bylo v provedení Ciry tak dokonalé, že se mi ji ani na tři povely nepodařilo posadit. Na druhou stranu plný počet bodů za chůzi u nohy či nesení aportu byl velmi milý a hodně pomohl k nečekaně dobrému umístění. A když k tomu přidám i povzdechnutí paní rozhodčí, že kdyby si panička (to jako já) pořádně přečetla zkušební řád, mohla si řadu bodových srážek odpustit, neměla tato neděle chybu. Počasí vydrželo, parta lidí skvělá, výsledky zpracované rychlostí blesku a k tomu rapidně se lepšící psychika Ciry, co víc si přát? Snad jen, aby nás to dosavadní štěstíčko hned tak neopustilo.

druhý pohár pro Ciru

11. 9. 2011 - Podzimní turnaj Münchendorf (Rakousko), kat. BGH3

Princess Pyry AKBO Parchovany - 1. místo

Maminka Ciry dnes jasně ukázala, po kom naše juniorka zdědila pracovní vlohy a s přehledem zvítězila v nejvyšší "poslušnostní" kategorii, kterou rakouský zkušební řád nabízí. Až za ní skončila taková plemena, jako německý či belgický ovčák... Ze srdce gratulujeme!!!

10. 9. 2011 - Lukovský pohár, kat. ZVV1-poslušnost

Snowpatrols Cira - 3. místo (88 bodů)

první pohár pro CiruZatímco všichni bělásci, jejichž páníčci projevili v tento den zájem cestovat, vyrazili na klubovou výstavu do České Skalice, my s Cirou jsme si to namířily opačným směrem, a to konkrétně do Lukové u Rudoltic v Čechách, kde se konal již 12. ročník závodu Lukovský pohár. Pro Ciru to byla první "ostrá" účast, navíc v kategorii, která je určena již zkušenějším pejskům. Po zážitcích z výcvikového tábora jsem byla opravdu hodně napjatá, jak tato premiéra dopadne, protože vím, že ačkoli Cira všechny cviky zvládá bez problémů, v cizím prostředí dovede předvést ledacos (krom poslušnosti). Mé očekávání ještě znásobila skutečnost, že jsme dostaly startovní číslo 1 - stejně jako kdysi Sabar při své premiéře, která dopadla naprosto katastrofálně.

Cira se však - naštěstí - v Sabarových šlépějích nevydala. Ačkoli se dopustila řady nepřesností, na které u ní nejsem zvyklá a poztrácela tak body v disciplínách, u kterých bych to nečekala, přesto jsem její vystoupení hodnotila velmi kladně - a stejně tak i pan rozhodčí. A nakonec při nás stálo i štěstí, protože čtvrtý v pořadí měl stejný počet bodů jako Cira, ale horší hodnocení aportu ho odsunulo na bramborovou pozici. I když na druhou stranu, od druhého místa nás také dělil jen jediný bodík...

V každém případě, Cira zvládla svůj první závod na výbornou, a to nejen na place, ale i mimo něj, ať už šlo o hodně dlouhodobé odložení přímo v centru dění, když jsem fotila vystoupení kamarádů z naší ZKO, nebo o loudění piškotů z kohokoli v dosahu či snášení mazlení ze strany šéfky místní ZKO. Té, ale i všem jejím kolegům patří obrovský dík za perfektní organizaci celé akce (a panu kuchaři za fantisticky dobrý oběd).

31. 8. 2011 - konečně větší aktualizace, takže: dopsány dojmy Ciry z výcvikového tábora, vložen rodokmen na její osobní stránku a taky dokončena její dorostenecká fotogalerie.

20. 8. 2011 - dnes jsme si v rámci nácviku dogtrekkingu vyšláply s Cirou k vysokomýtskému rybníku Chobot a rozdíl v pojetí chůze Sabara a Ciry byl opravdu markantní. Zatímco se Sabarem to byla vždy akce skoro na tři hodiny, s Cirou jsme byly zpátky za dvě a čtvrt, a to jsme ještě skoro půl hodiny strávily tak říkajíc na místě činu, Cira plaváním a já focením. Je ale vidět, že musíme tyto výšlapy trénovat častěji - zatímco já po návratu domů cítila všechny svaly na nohou, Cira mě zvesela začala odstřelovat balónkem.

aktuality_vylet.jpg

31. 7. 2011 - Alpentrophy, Rakousko

Letošní nejprestižnější akce bílých ovčáků v Rakousku, tradiční a po celé Evropě vyhlášené výstavy Alpentrophy, se zúčastnila Ciry sestřička Chila, která ve třídě mladých získala známku výborná, a jejich taťka Aragon, který ve třídě šampionů získal taktéž známku výborná.

Alpentrophy je ale také o závodění a i zde bylo taťku Aragona vidět, když v kategorii FH3 obsadil krásné třetí místo. Moc gratulujeme!

22.-30. 7. 2011 - 9 dní jsme strávily s Cirou na výcvikovém táboře, pořádaném naší ZKO veposlušnost spolupráci se ZKO Pardubice-Nemošice, a byly to dny plné poučení, zábavy, životních premiér i četných překvapení, ať již kladných či záporných. Tak například Cira byla poprvé mimo domov (bez Sabara a Orsi a obou páníčků, o kočkách nemluvě), já jsem zase po víc jak 20 letech opět spala ve stanu (po kratším boji s Cirou dokonce i na nafukovací matraci). Co se týče výcviku, kompletně jsme rozbouraly poslušnost (podle naší šéfvýcvikářky je Cira na svůj věk moc precizní a málo si hraje), tvrdě jsme zamakaly na stopách, kterým jsme se doposud věnovaly jen okrajově a kupodivu Ciru okamžitě "chytly". Začaly jsme také pilovat obedienci, které bych se v budoucnu určitě chtěla hodně věnovat, protože Cira má pro ni cit a baví ji. Vyzkoušely jsme si ale i obranu - a rychle toho nechaly, v zájmu zachování české populace, protože Cira se sice projevila jako pořádný "tvrďák", ovšem vůči figurantovi a nikoli hadru, kterým ji bez ustání pleskal po čumáku. Absolvovaly jsme i pár cviků z kategorie záchranařiny, což by myslím moji juniorku určitě taky bavilo - pokud by ovšem zachráněného nesežrala. No a konečně, Cira objevila největší nejúžasnější nejsuprovější, no prostě absolutně nej... zábavu na světě, a to agility! Vidět ten můj bílý tryskáč na parkuru byl skutečně zážitek a i sám trenér si Ciru ohromně pochvaloval, protože jednotlivé překážky se naučila neskutečně rychle a v kombinaci s její abnormální rychlostí a nadšeným výrazem ve tváři byly ony dva absolvované tréninky skutečnou pastvou pro oko i mého kynologického ducha.

Samozřejmě Cira celou akci viděla ze svého pohledu a nakecala toho na adresu tábora kupu, takže jakmile se dostanu k přepsání jejích postřehů, budete si je moci přečíst v sekci Ze života štěněte.

17. 7. 2011 - do výstavního kruhu zavítali (konečně) i další sourozenci naší juniorky a při své premiéře dosáhli pěkných výsledků: Curly Stoo (bráška) - velmi dobrý 2, Chila (sestřička) - výborná 2. Moc gratulujeme!

15. 7. 2011 - Orsi svůj věk stále neřeší, což můžete sami posoudit i v novém fotoseriálu, který je zasvěcen jejím vodním hrátkám z uplynulého víkendu.

11. 7. 2011 - díky hárání Ciry jsme poněkud limitováni směrem procházek, a tak jsme si dnes zopakovaly výlet k Čertovu dubu. Společnost a bodyguarda v jednom nám dělala Orsi a nutno říci, že výšlap zvládla naprosto v pohodě - pominu-li tedy skutečnost, že cca 3 km usilovně brzdila, aby mi dala najevo, že ONA s tímto směrem procházky nesouhlasí.

U památníku Saši Bogdanova

9. 7. 2011 - bráška Ciry Casper ve Finsku opět boduje! Dnes získal další vítězství ve třídě mladých se známkou výborná. Moc gratulujeme!

5. 7. 2011 - Cira dnes slaví 9 měsíců svého pobytu na tomto světě, v důsledku čehož jsem jí vytvořila novou fotogalerii mapující její dorostenecké období a také zaktualizovala její osobní stránku. Ještě sice není úplně kompletní, ale přece jen jde o výrazný posun kupředu.

3. 7. 2011 - pozítří dovrší Cira 9 měsíců života a možná proto, abychom si to lépe pamatovali, se dnes poprvé rozhárala. Zatím je tedy z toho úplně paf, ale věřím, že Orsi ji řádně vyškolí ve všech souvisejících nezbytnostech. Zatím ji tedy učí věc nejdůležitější - jak zakousnout nevítaného nápadníka a jak mohu posoudit, mají se všichni potenciální ženiši nač těšit!

Mimochodem, další Ciry příspěvek, tentokrát úvaha na téma dospívání, je k dispozici v její složce.

28. 6. 2011 - dnes byla dokončena v sekci Společné fotogalerie pesanů, mapující jejich společný čtvrtý a pátý rok života - ten pátý okořeněný příchodem naší juniorky. A ta se dnes skutečně překonala - o tom, jak si bere (či spíše nebere) k srdci mé rady do života, si můžete přečíst v jejím dalším příspěvku.

18. 6. 2011 - Choceňský obranářský závod

Cira si absolvovala svoji závodní premiéru v roli "výpomocného" psa a odhalila mi dosud skryté slabiny našeho společného výcviku, které - doufám - do prvních zkoušek odstraníme. A samozřejmě, celou akci z pohledu jejího nejmladšího účastníka si můžete přiblížit přečtením nejnovějšího příspěvku v sekci Ze života štěněte.

16. 6. 2011 - dokončena fotogalerie mapující šestý rok pobytu Sabara na tomto světě

11. 6. 2011 - dnes jsem to už nevydržela a pod náporem Ciřiny hyperaktivity s ní vyrazila k Čertovu dubu. Bylo to poprvé, co šla v kuse 10 km, tak si zkuste tipnout výsledek.

Hm, bezprostředně po návratu domů mě začala odstřelovat tenisákem, zatímco já se díky naraženému koleni sotva dobelhala k lavičce. To bych nikdy nevěřila, jak to listí v lese klouže.:-)

Samozřejmě, Ciry komentář k této akci si můžete přečíst v její rubrice Ze života štěněte.

cira_aktuality.jpg

5. 6. 2011 - poslední štěňátka po Trikym (a předposlední po Sissi) mají už dva týdny! V případě zájmu o Sabarovu neteř či synovce neváhejte a kontaktujte pí Pliskovou.

A naše Cira má 8 měsíců! Hrůza, jak ten čas letí...

2. 6. 2011 - aktualizována osobní stránka Orsi a zároveň dokončena její fotogalerie mapující desátý rok života.

30. 5. 2011 - Sabar slaví 6. narozeniny!!!

Je to k nevíře, ale to moje vymodlené štěňátko má najednou podobu pořádného hafana na vrcholu sil - bohužel jen fyzických.

Sabar je mimořádně krásný pes, který kdykoli bez problémů zastíní i takový klenot, jako je naše Orsi. Je to pes s obrovským srdcem, který až na pár Orsiných nápadníků miluje vše živé. Je to ale také velké klubíčko nervů, když nastane čas některé z jeho fobií. Silvestr máme sice zdárně za sebou, ale ach ty motorky...

Protože se věnec buřtů u Orsi mimořádně osvědčil, dostal Sabar v rámci oslav svého životního jubilea také jeden a nutno říci, že si téměř kilo špekáčků vychutnal mnohem víc než před třemi týdny jeho velká kamarádka - hlavně tedy proto, že mu jeho konzumace trvala 10x tak dlouho.

sabar_narozeniny.jpg

22. 5. 2011 - dnes byla Cira podruhé na cvičáku a jak se jí tam líbilo, si můžete přečíst v její rubrice Ze života štěněte.

19. 5. 2011 - poslední štěňátka po Trikym jsou na světě!!!

Dnes se v CHS of Kim's dream narodila - bohužel - úplně poslední štěňátka po Trikym (Fido Tricksy of Kim's dream). Hrdou maminkou dvou kluků a čtyř holčiček je Sabarova sestra Sissi. Jen připomínám, že oba rodiče jsou šampioni, takže štěňátka budou mít určitě i silný výstavní potenciál. Především ale ponesou vynikající a hlavně zdravé geny svého úžasného otce.

Máte-li zájem o štěňátko, neváhejte a kontaktujte pí Pliskovou nebo mě.

14. 5. 2011 - na své druhé výstavě zaznamenal bráška naší juniorky Casper další úspěch, když se známkou výborná vyhrál svoji třídu. Moc gratulujeme!

8. 5. 2011 - dnes byla Cira poprvé na cvičáku a jak se jí tam líbilo, si můžete přečíst v její rubrice Ze života štěněte.

5. 5. 2011 - Matýsek slaví 2. narozeniny!!!

Z Matyho nám vyrostl sice menší, ale nádherný kocourek, který poutá pozornost kolemjdoucích jak magnet - hlavně, když v rámci venčení překročíme "jeho" hranice a on zůstane sedět uprostřed cesty a řve jak tur, abychom se pro něj vrátili.

A aby toho nebylo málo, tak dnes je naší Ciře právě 7. měsíců!

maty_net.jpg

2. 5. 2011 - Elinor Orsi Donnevara slaví 10. narozeniny!!!

Orsi, to je pro mě ztělesnění absolutní dokonalosti. Její mimořádná krása, pigment, jaký už dnes neuvidíte, stavba těla, jakou jí 95 % pánů psů může jen tiše závidět, pohyb, kdy se zdá, jako by se snad vznášela... to vše násobené úžasným temperamentem a umocněné obrovskou sílou osobnosti - to je naše Orsi. Fenečka, které jsme před téměř 5 lety radikálně (a věříme, že k lepšímu) změnili život - stejně tak jako ona nám. 

Orsi je skutečná psí DÁMA a i když jí roky trochu zpomalily krok (nikoli však let za balónky), na jejím vystupování to nic nezměnilo. Možná je jen trochu tvrdohlavější, víc loudící u stolu - a víc nekompromisní k čemukoli, co dle jejího soudu ohrožuje naši smečku.

Na počest Orsinky se samozřejmě konala oslava, jejímž hlavním hřebem bylo předání věnce z buřtů - kupodivu přežil asi tři vteřiny, během nichž jsem pořídila přiložené foto. Pak se do nich Orsi pustila s typickou vervou, takže za chvíli nebylo co řešit. Naštěstí pro Sabara i Ciru jsme jednoho buřtíka schovali předem, jinak by jim zbyly jen hladové oči a Balaton slin pod jejich tlamičkami.

 orsi_narozeniny.jpg

22. 4. 2011 - strašná a jen těžko uvěřitelná zpráva přišla z CHS of Kim's dream. Ve věku necelých 8 let tragicky zahynul pejsek Fido Tricksy of Kim's dream. Triky byl nádherný pes, jak vzhledem, tak i svou povahou. Při každé naší návštěvě nechal hlídání na Tessi a mně vrazil do ruky balónek s jasným gestem: "Házej!". Těžko se proto smiřuji s tím, že už nikdy si tuto naši hru nezopakujeme.

Triky byl Pan pes a jeho kvality se promítly do spousty potomků. Dopadne-li vše dobře, budete mít však možnost ještě nějaké to štěňátko po něm mít. Sabarova sestra Sissi totiž čeká s Trikym další přírůstek do rodiny.

17. 4. 2011 - Ciry bráška Casper se zúčastnil své první výstavy v Helsinkách a z 5 psů se umístil na 3. místě s moc pěkným posudkem. Srdečně gratulujeme a zdravíme do Finska.

16. 4. 2011 - dnes jsme se Sabarem absolvovali další pochod ke dni Země. Tentokrát jsme vyrazili na trasu dlouhou 15 km a zvládli ji v naprosté pohodě za 3 hodiny. Tradičně perfektní organizace, super počasí... no co více si přát? Neodpustím si však malou vzpomínku - před rokem jsme 15km trasu šli ve třech - i s naší Orsinkou. Letos už jsem ji však s sebou nevzala. Nepochybuji o tom, že by ji naše psí královna zvládla s přehledem. Ale tempo, jaké v poslední době předvádí na vodítku, by ji připravilo o diplom a mě o nervy (délka pochodu je limitována časem). Takže jsem ji nakonec zanechala doma v péči Ciry a obě holky vzala na kratší trasu (7,5 km) následující den. Nezklamaly - ťapkaly přímo vzorně a po návratu domů mě svorně zahrnuly balónky, jejichž házení se tvrdě dožadovaly.

pochod.jpg